Кога сќавањата не враќаат во минатото, тогаш ги споделуваме само убавите мигови, додека останатите ги туркаме некаде длабоко под тепих.

Не случајно е и за светски познатата холивудска актерка Анџелина Џоли.

Таа како за потсетување од минатото сподели една од првите професијонални фотосесии на социјална мрежа „Инстаграм“

И како што вели: Подобро е да немаш никој, отколку некој кој е само половина тука или не сака да биде тука.

 

View this post on Instagram

 

One of Angelina’s first photoshoots! ❤️

A post shared by Angelina Jolie (@angelinajolieofficial) on