Дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани, може да го напушти тимот во текот на летото, бидејќи добива мала минутажа. Според „Тутоспорт“, Арсенал и Вулверхемптон се заинтересирани за 25-годишниот Италијанец.

За потсетување, Ругани беше првиот играч во Серија А на кој му беше дијагностициран коронавирус.

Оваа сезона, Ругани има седум натпревари на сите турнири.