Поп-ѕвездата Бејби Дол (56) е позната на јавноста по своите шокантни модни изданија, а тие секогаш добиваат огромно внимание во медиумите.

Бејби се појави на јавен настан по долга пауза и отсуство од будното око на објективите, а огромно внимание предизвика стилот кој го одбра.

Таа на забавата, „Gloria Summer Party“ организирана по повод 16-тиот роденден на списанието во хотел во Белград дојде во необичен аутфит, колку и да сме навикнати на нејзините единствени селекции на креации.

Со голема капа, очила за сонце, впечатлив накит, модни додатоци, и на сето ова Бејби го зачини стајлингот со балетанки во розова боја.

Имено, со јаготка на шлагот дефинитивно Бејби Дол ја заврши декорацијата на забавата особено кога го зела микрофонот и испеала еден од нејзините најголеми хитови нивните големи хит „Бразил“.

Да се ​​потсетиме, Бејби Дол ја шокираше јавноста кога во 2016 година се појави во емисија на Сања Маринковиќ „Магазин Ин“ во стајлинг налик како кимоно, но под тоа, очигледно била гола.