Британската војвотка од Корнвол, Камила Паркер и сопруга на седумдесет годишниот принц Чарлс го прослави својот 72-ри роденден.

„Ви благодариме на прекрасните пораки за роденденот на војвотката“, пишува на твитот на нивната резиденција Кларенс хаус во Лондон заедно со фотографијата на Камила.

 

View this post on Instagram

 

‪Thank you for all the lovely messages on The Duchess of Cornwall’s birthday!‬ 🎉

A post shared by Clarence House (@clarencehouse) on

По тој повод на твитер-профилите на кралицата Елизабета (93) и принцот Вилијам (37) исто така се објавени честитки.

Кларенс хаус објави фотографија на Камила (72) од посетата на засолниште за магариња во Сидмаут.