Македонската одбојкарска репрезнтација може да дојде до осминафиналето на Европското првенство доколку Турција вечерва ја победи Финска.

Друга опција немаме по нашата победа над Словенија. Турција ја победи Белорусија и сега зависиме од оваа селекција и резултатот против Финска.

Турција и Финска се среќаваат од 20-30 часот, значи ќе стрепиме до полноќ за пласман во осминафиналето и настап во Франција.

Извор: dribling.mk