Даниел Кајмакоски победи во 9-тата епизода од петтата сезона на „Твоето лице звучи познато“.

Македонскиот пејач влезе во улогата на Шон Мендес и ја изведе хит-песната „Señorita“ во придружба на Едита Арадиновиќ како Камила Кабејо.

Погледнете го неговиот победнички настап:

Nastap from Bi on Vimeo.

Освоените 1.000 евра Даниел одлучи да ги донира за Емилија Стаменчиќ, која боледува од церебрална парализа и епилепсија.