Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сила оваа недела.

Согласно последната одлука на Комисијата бензините се зголемија за 3,50 денари, а цената на дизелот за 1,5 денар. Цената на екстра лесното масло за домаќинство се зголеми за 1 денар.