Овен

Работa: Имате многу обврски на работното поле. Доста енергија вложувате во работата со која се занимавате.

Љубов: Не ви се допаѓа односот со саканата личност. Отворено ќе и покажете што мислите за вашата врска.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

Бик

Работа: Нема причина да се грижите кога е во прашање работата. Само потрудете се што подобро да се организирате.

Љубов: Ви доаѓа прилика да се запознаете со личноста која ја посматрате од далеку веќе некое време.

Здравје: Создавајте здрави навики.

Близнаци

Работа: Лесно можете да почнете нова работа ако такво нешто планирате. Ве очекува поволен период за реализација на целите.

Љубов: Можно е меѓу вас и партнерот да се појават мали проблеми во комуникацијата.

Здравје: Проблеми со белите дробови.

Рак

Работа: Ве очекуваат мали пречки кои ќе успеете да ги надминете ако покажете доволно иницијатива.

Љубов: Добро се чувствувате крај саканата личност, и среќни сте. Вашиот однос може да трае на долги патеки.

Здравје: Хронични проблеми.

Лав

Работа: Имате многу добра интуиција и на време успевате да предчувствувате кога да менувате работа.

Љубов: Имате добар однос со саканата личност, и убаво ви е кога сте заедно. Ве очекува поволен период.

Здравје: Можен низок притисок.

Девица

Работа: Не е поволен ден и може да очекувате стресови. Можна е и мала штета или загуба.

Љубов: Со саканата особа доаѓате до компромис. Ако сте слободни, не сте расположени за нови познанства.

Здравје: Проблеми со циркулација.

Вага

Работа: Сакате да ги решите проблемите кои ги имате на ова поле, но немате доволно сојузници на своја страна.

Љубов: Имате впечаток дека саканата личност не е сосема искрена кон вас и често се сомневате во неа.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.

Шкорпија

Работа: Внимавајте на финансиите затоа што поради прекумерни трошоци би можеле да имате големи проблеми.

Љубов: Ве очекува неповолен период. Ако сте во брак, голема криза ќе ве следи.

Здравје: Проблеми со хормоните.

Стрелец

Работа: Водете сметка кога е во прашање вашата работа. Многу работи би можеле да ве оптоваруваат на ова поле.

Љубов: Наклонети сте кон претерување и покажување емоции кон личноста која можеби не е сосема искрена кон вас.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

Јарец

Работа: Пред вас е неповолен период во кој ќе имате проблеми на полето работа.

Љубов: Платонската врска веќе не може да се одржи. Чувствувате дека ви е потребно нешто друго.

Здравје: Не се чувствувате добро, затоа посетете лекар.

Водолија

Работа: Водете сметка околу комуникацијата која ја создавате со вашите соработници и надредени во работното опкружување.

Љубов: Не сте сигурни што чувствувате кон личноста со која се гледате и често размислувате за прекин на тој однос.

Здравје: Чувствителен нервен систем.

Риби

Работа: Очекувајте дека ќе имате позитивен ден за работа, и генерално ќе бидете задоволни од околностите на ова поле.

Љубов: Не сте подготвени за сериозни чекори ниту за брак. Уште некое време сакате да бидете сами.

Здравје: Внимавајте на грбот