ОВЕН

Не сте задоволни од работната динамика. Работата се одвива многу бавно, во однос на вашите очекувања. Во социјална смисла не сте активни, па исто таков ви е и љубовниот живот. Расположението ви варира.

БИК

Задоволни сте од приливот на финансии, а тоа е најдобар мотив за работа. Кога е љубовта во прашање ве очекува ново познанство. Имате впечаток дека со некоја друга личност максимално ќе се сложувате и ќе уживате. Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

Воспоставувате комуникација со странци. Задоволни сте, затоа што се воспоставува дека имате слични цели. Брачниот партнер е нервозен и се обидувате да ја дознаете причината од тоа нерасположение и да ја опуштите. Стабилно здравје.

РАК

Не сте задоволни од работата на еден колега. Му давате уште малку време да видите дали ќе дојде до прогрес или не. Емотивно сте незадоволни. Имате нагласена потреба за љубов и врска, но никој не ви се допаѓа. Солидно здравје.

ЛАВ

Добивате работна понуда која ви делува незадоволително. Сте очекувале повеќе, па ја одбивате без размислување. Партнерот се чувствува запоставено, затоа што работата ви е на прво место. Очите ви се уморни.

ДЕВИЦА

Амбициозни сте. Доколку се занимавате со приватна работа, разгледувате идеја да почнете уште еден бизнис. Кај слободните Девици нема промени на емотивниот статус и тоа не им пречи. Наклонети сте кон нервоза.

ВАГА

Ако се занимавате со приватна работа, ве очекува добивање на нова понуда околу заедничка соработка. Не сте задоволни од однесувањето на партнерот, односно ви смета тоа што не сте во центар на неговото внимание. Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Доколку се занимавате со приватна работа, ќе бидете незадоволни од ситуацијата на работа. Работата не се развива, а со самото тоа и финансиите не се поволни. Ако сте во врска, во потполност сте задоволни од неа. Имунитетот не е најдобар.

СТРЕЛЕЦ

Фокусирани сте на финансиите. Предност давате на обврските кои носат пари. Емотивно сте фокусирани на минатото и жал ви е поради некои избрзани постапки. Коските се чувствителни.

ЈАРЕЦ

Не сте задоволни од финансиите. Колку труд и да вложувате во работата, тоа не се враќа низ адекватен финансиски прилив. Ако сте слободни времето го минувате со симпатијата. Мрзеливи сте.

ВОДОЛИЈА

Односите меѓу соработниците се динамични и чувствувате потреба да се вмешате и да ја смирите ситуацијата. Ако сте слободни, вашиот статус останува непроменет. Покачен притисок.

РИБИ

Надредената личност ве вика на разговор да провери дали сте на иста работна линија. Ако сте во врска партнерот ќе биде чувствителен, а вие ќе чувстувате потреба да се обидете да го смените тоа. Солидно здравје.