ОВЕН

Вашата напнатост доведува до губење на концетрација. На работното поле сега може да бидете наклонети кон грешки. Ви се допаѓа личност која покажува дека не е ладна кон вас. Проблеми со забите.

БИК

Може да очекувате дека ќе добиете понуда која ќе ви биде привлечна. Ве очекува флерт со личност која ви значи. Очекувајте шанса да се зближите наскоро. Генерално добро.

БЛИЗНАЦИ

Ви доаѓа прилика да донесете одлука која на позитивен начин ќе ви ги сврти околностите во ваша корист. Имате добра ситуација на полето љубов. Пред вас е период кој носи позитивни промени. Одлично се чувствувате.

РАК

Не е претерано поволен ден. Може да очекувате дека на работното поле ќе имате негативни пресврти. Очекувајте интересна комуникација со личност која ви се допаѓа. Вртоглавица е можна.

ЛАВ

Наклонети сте кон правење грешки на работа. Можно е денеска последиците ќе ви дојдат за наплата. Нагло се менува односот помеѓу вас и партнерот и не сте сигурни веќе на што сте. Можни срцеви проблеми.

ДЕВИЦА

Имате впечаток дека вашиот однос со надредените не е најдобар. Размислувате за барање на друга работа. Ако сте во брак, може да очекувате поволен период за решавање на проблемите со партнерот. Тегоби со стомакот.

ВАГА

Не донесувате одлуки денеска на ова поле. Не е поволен момент за важни промени сега. Гласините кои кружат за вас, може да го пореметат односот кој го имате со саканата личност. Проблеми со грлото.

ШКОРПИЈА

Иако ви се укажува нова шанса, не сте подготвени да ја искористите. Потребно ви е некое време да се одморите. Саканата личност ќе ви ги покаже своите искрени чувства. Зголемен апетит.

СТРЕЛЕЦ

Не е претерано поволен ден за вашата работа. Можно е да имате расправија со надредените. Подготвени сте со саканата личност да разговарате за плановите околу заедничкиот живот и проширување на фамилијата. Мигрена.

ЈАРЕЦ

Чувајте се од злонамерни луѓе кои се наоѓаат во ваше опкружување. Ве очекува неповолен период. Личноста која ви се допаѓа покажува дека исто така има чувства кон вас. Проблеми поради стрес.

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате дека ќе има пролеми на работа. Тензијата и нервоата под која сте, негативно влијае на вас. Посветете се малку повеќе околу љубовниот живот. Ве очекува поволен период за нова врска. Немате проблеми со здравјето.

РИБИ

На полето работа следи позитивна промена која ќе ви донесе подобрување на заработувачката. Со партнерот имате несогласувања. Вашиот однос може да биде нестабилен. Проблеми со притисок.