Овен

Работа: Можно е да сте склони кон брзоплетни реакции, а со тоа и помалку конфликти со колегите.

Љубов: Вашата нервоза многу лесно ја пренесувате на партнерот. Лесно влегувате во расправии.

Здравје: Водете грижа за холестеролот.

БИК

Работа: Можно е да имате помали финансиски проблеми, но во наредниот период ќе успеете да дојдете до голема добивка.

Љубов: Пробувате да се опуштите пред саканата личност и да не размислувате за проблемите.

Здравје: Посетете гинеколог.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е во текот на денот да немате многу работни обврски и да имате шанса малку да се опуштите и одморите.

Љубов: Пред вас е шанса заедно со саканата личност да уживате во убави моменти.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

РАК

Работа: Ве очекува сосема опуштен ден, нема да имате многу работа. Кога ќе ги завршите рутинските обврски, посветете се на други работи.

Љубов: Ве очекува одличен ден кој носи бројни интересни можности.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

ЛАВ

Работа: Имате среќа на работниот план денеска. Лесно ќе остварите се што сте замислиле.

Љубов: Планирате заедничко патување со саканата личност. Доколку сте слободни, ве очекува врска на далечина.

Здравје: Главата ви е чувствителна.

ДЕВИЦА

Работа: При крај сте со некој важен проект и сега ви преостанува само да завршите неколку ситници.

Љубов: Не ви се допаѓа монотонијата во која сте влегле со саканата личност. Посакувате промени на ова поле.

Здравје: Проблеми со дебелото црево.

ВАГА

Работа: Можно е да имате прилика за почеток на некој нов работен проект. Имате многу понуди.

Љубов: Може да се каже дека сте многу среќни и задоволни и да барате верност кога е во прашање љубовта.

Здравје: Чувајте се од помали настинки.

ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е период во кои сите проблеми на работното поле ќе се решат само доколку покажете упорност.

Љубов: Можно е на некој начин да ја идеализирате саканата личност.

Здравје: На полето со здравје ве очекува стабилна состојба.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Оставате многу добар впечаток на вашите соработници, како и на претпоставените. Можно е вашиот професионализам да е на високо ниво.

Љубов: Можен флерт со личност родена во знак на близнаци.

Здравје: Без проблеми со здравјето.

ЈАРЕЦ

Работа: Може да се надевате за солидна состојба на полето со финансиски. Генерално работата ви функционира сосема добро.

Љубов: До вас имате личност со која лесно би можело да дојде до брак.

Здравје: Водете грижа за внесот на вода.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е во текот на денов да не ви годи напорното темпо на работа и сепак порано ќе си одите дома.

Љубов: Се чувствувате многу убаво покрај вашиот партнер кој ви го дава сето она кое ви е потребно за да бидете среќни.

Здравје: Кратка главоболка.

РИБИ

Работа: Можно е поради некои причини да бидете загрижени и да правите излезни стратегии. Сметате дека вашата работа не ви е сигурна.

Љубов: Една многу симпатична личност на вас оставила посебен впечаток.

Здравје: Имате премногу енергија.