Џулија Робертс освојува со харизматичната насмевка од милион долари.

Ѕвездата од филмот „Убава жена“ сјаеше во комбинезон со потпис на Армани на Британските модни награди.

52-годишната актерка на црвениот тепих позираше покрај 85-годишниот дизајнер Џорџо Армани.

Церемонијата се одржа во Лондон, а предвидено е да бидат наградени најуспешните личности во светот на модата за изминатава година.