Убавата оскаровка, актерката Ема Стоун ќе се мажи.

Режисерот Дејв Мекери (34) ја запроси Ема Стоун (31) и фотографијата ја сподели на Инстаграм.

Парот првпат е виден заедно во јавноста кон крајот на 2017 година, а наводно во врска се од претходно.

View this post on Instagram

💕

A post shared by @ davemccary on

Актерката и режисерот се запознале при нејзиното гостување во емисијата „Сабота навечер во живо“, која Дејв ја режирал.

Во април Ема беше фотографирана со дијамантски прстен, но тогаш изјави дека сепак не е верена.