Пејачката Емина Јаховиќ денеска повторно е во центарот на вниманието особено кај фановите поради еден детаљ на кој сите и се чудат.

Пејачката овој период од годината е посветена на вежбањето и тренинзите, па така ништо не препушта на случајностите.

Таа за време на тренинзите е средена од глава до пети, па дури и се шминка за во теретана.

View this post on Instagram

Hang tight🤟🏻

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on

Фановите тоа веднаш го забележаа и ја запрашаа зошто се плаши да го покаже лицето без шминка на себе?

-Емина што правиш? Ти си природна убавица. Можеш да позираш и без шминка, се само дел од коментарите на нејзиниот Инстаграм профил.