ОВЕН

Можно е сега да не ви одговара да се занимавате со работи во кои се вклучени поголема група на луѓе, туку на обврските да се посветите сами. Ако сте планирале некој сериозен разговор со саканата личност. Чувајте се од повреди.

БИК

Можно е да не ви е лесно да донесете некои нови работни одлуки и некои дилеми ве кочат. Ако имате партнер, ве очекува поволен ден во кој ќе се поправи односот меѓу вас. Хронични тегоби.

БЛИЗНАЦИ

Можно е денеска да имате некоја мала штета кога е во прашање работата. Водете сметка околу своите обврски. Можно е долго време да сте осамени и тоа никако не ви годи. Избегнувајте алкохол.

РАК

Најдобро е да земете слободен ден денеска и да не се занимавате претерано со работните обврски за да не дојде до штета. Внимавајте да не претерате со љубомората која би можела да почне да ве оптоварува. Посетете лекар.

ЛАВ

Ќе бидете генерално опуштени и подготовени да се посветите на работата на еден смирен, зрел и одговорен начин. Имате добар однос со саканата личност и среќни сте кога сте заедно. Се чувствувате многу добро.

ДЕВИЦА

Максимално сте ангажирани и работата ви е на прво место. Ве очекува период во кој може немате повеќе недоумици по прашањето на емоции, знаете кого сакате. Ви годи активност.

ВАГА

Можни се значајни финансиски пресврти во следниот период. Ве очекува подобрување на ситуацијата. Ве очекува ден кој не е претерано поволен за љубов. Можно е да не ви е лесно да остварите еднаквост во љубовта. Зголемен апетит.

ШКОРПИЈА

На некој начин сте оптоварени со грижи и проблеми. Пред вас е период во кој нема да биде лесно се да решите. Ново познанство кое ве очекува, во вашиот живот може да внесе повеќе среќа и возбуда. Силна главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Очекувајте дека ќе имате позитивни околности на работното поле и дека среќата ќе биде на ваша страна. Ви се допаѓа личност која неодамна сте ја запознале и полека смислувате начини да и се приближите. Несоница.

ЈАРЕЦ

Ќе бидете нервозни и напнати што може негативно да се одрази на вашето љубовно поле. Кога е во прашање љубовта, пред вас е фаза во која може да имате некои големи дилеми или недоумици. Проблеми со циркулацијата.

ВОДОЛИЈА

Ситуацијата не ви е стабилна и тешко ви е да се помирите со тоа. Ве очекува неповолен период за промени. Ве очекува оддалечување од саканата личност. Се плашите да не дојде до прекин. Проблеми со грбот.

РИБИ

Ве очекува прилика за работа која ќе ви донесе напредок во кариерата. Посветете се на своите цели. Интересно познанство е пред вас. Може да очекувате позитивни околности на ова поле. Се чувствувате многу добро.