Раководството на Формула 1 тимот Хас го продолжи договорот за следната сезона со францускиот возач Роман Грожн, објавено е на официјалната веб-страница на тимот.

Партнер на Грожан ќе остане Кевин Магнусен, чиј договор важи до крајот на сезоната 2020 година.

Грожан вози за Хас од 2016 година.

По 14 трки тој го зазема 17. место во поредокот за возачи со осум освоени бодови, додека Хаас со само 26 бода е на претпоследното (9. место) на табелата за конструктори.