Добро е познато дека пејачите Сека Алексиќ и Слаѓа Алегро се пријателки веќе долго време, но неодамна се појавија гласини дека нивното пријателство се расипаѓа.

Популарните пејачки со години се многу блиски, па многумина беа изненадени што Слаѓа Алегро не се појави на традиционалното дарување познато како „baby shower“ на претстојното раѓање на вториот син на Сека.

Ова предизвика гласини дека Слаѓа Алегро и Сека веќе не се во добри односи, а Слаѓа се осврна на овие озборувања на шоуто на Премиерот.

– Не дај боже, каква караница!? Тие правеа забава кога бев на пат, и навистина ми е жал, но дефинитивно се гледаме едни со други и си ги споделуваме сите убави моменти, и тоа е далеку од глупостите што некој ги пишува. Среќен сум за нив и навистина го чекам, искрено од срце – вели Слаѓа.