Неодоливата Елизабет Харли изгледа како млада девојка иако таа длабоко навлегува во шестата деценија од својот живот.

Таа го прослави својот роденден, а одамна е познато дека годините се само број во споредба со лајковите на нејзините фотографии од социјалните мрежи.

Како сопственичка на бренд за костуми за капење, Елизабет редовно објавува фотографии во бикини, на кои изгледа како вистинска секс – бомба.