Со почетокот на месец септември стартува снимањето и на новата сесона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Меѓу членовите на жирито и оваа година е Јелена Карлеуша. Пејачката и една од најстрогите членови од жирито, за оваа прилика се појави со тотална модна доминација.

Имено, таа се одлучила за театрален кус фустан во кралска сина нијанса, изработен од пердуви.

Фустанот е дизајн на модниот бренд „Михано Мамоса“, чии креации често ги носи пејачката Наташа Беквалац.

Во вакво издание, Карлеуша не можеше, а да не направи десетици фотографии и да ги објави на социјалните мрежи.

Како и секогаш нејзиниот изглед е исто толку интересен колку и пеењето на учесниците, ако не и поважен – барем за медиумите.

 

View this post on Instagram

 

Blue (faux feathers)

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Извор: Вистина.мк