Ким Кардашјан и Канје Вест станаа по родители по четврти пат.

Како што е познато ова бебе на свет го донесе сургат мајка, а неговото име е Псалм.

Ким на својот инстаграм профил ја објави фотографијата од најмладиот наследник на овој брачен пар.

Малиот Псалм ги освои срцата на фановите на мајка му.

А тие не штедеа зборови за да искоментирааат дека малиот Псалм многу личи на сестра му Чикаго Вест.

Додека, Ким и Канје имаат уште две деца и тоа ќерката Норт, и синот Сент.