Македонската водителка Лила Филиповска активно работи на снимањата на новата сезона од квизот Се или нешто, кој се емитува на Сител телевизија.

Лила освоен со професионалност, зрачи со убавина, а својата убавина ја надополнува со интересни парчиња гардероба.

Овој пат таа на снимање се појави со прекратко фустанче-кошула.

„Јас Ве сакам Вас…Вие ме сакате мене…и така со години, љубов ли е , навика ли е …што ли е ?!

„Се или Нешто “ на Сител 10 години со Вас…и вечерва во 18h“, напиша Лила на Инстаграм.