Напаѓачот на ПСЖ, Килјан Мбапе може да замине во Ливерпул, пренесува Сан“. Ова ќе се случи ако Реал Мадрид се стекне со напаѓачот на „црвените“ Садио Мане.

Французинот е исто така една од трансфер целите на Шпанците.

Ливерпул може да добие околу 170 милиони евра за трансферот на Мане. Овие пари ќе бидат искористени за купување на Мбапе. Претходно беше објавено дека тој не сака да го обнови договорот со парижаните, кој е дизајниран до летото 2022 година.

Во тековната сезона, 21-годишниот Французин има одиграно 33 натпревари на сите турнири, во кои постигна 30 голови и направи четири продуктивни додавања.