Победничката на реалното шоу „Задруга 2“, Луна Џогани откако излезе од шоуто, одлучи да тргне по стапките на нејзината мајка Анабела.

Имено, Луна одлучи да започне музичка кариера и да ја сними својата прва песна.

По тој повод таа пристигна во Скопје и во студиото на Дарко Димитров со кого Луна ќе соработува.

Таа во кратките приказни на „Инстаграм“ објави фотографија од студиото на Дарко и во описот напиша:

„Најубавиот ден во мојот живот“ порача Луна.

Не се сомневаме дека Димитров ќе направи одлична песна, а како ќе звучи останува да видиме.

 

 

Извор: Вистина.мк