Празнична атмосфера завладеа во Белата куќа.

Меланија Трамп преку видео и фотографии ги презентираше божиќните и новогодишните декорации во претседателскиот дом.

49-годишната прва дама на САД изгледаше модерно во светол стајлинг додека ги покажуваше елките, цветовите и лампионите.

Оваа празнична декорација Меланија ја нарече „Духот на Америка“ сјае во Белата куќа.