Открив дека сум бремена пред 13 недели и не ми беше сеедно. Поради мојата возраст и последен пат кога го изгубив бебето, не сакав да се приврзам на ова. Последниве месеци ги поминав по доктори и со семејството и конечно се е во ред. Чекам девојчето, посакувај те ми среќа, напиша Јововиќ на Инстаграм.

Откако објави дека го очекува своето трето дете, славната актерка Мила Јововиќ е фотографирана на погребот на модниот фотограф Питер Линдберг со големо трудничко стомаче.

44 годишната актерка повторно забременила, откако пред две години имаше спонтан абортус во четвртиот месец од бременоста. Таа ја откри среќната вест пред еден месец на својот Инстаграм профил објавувајќи селфи во кое гордо се фотографира бремена.

View this post on Instagram

Knocked up again.🤫 After I found out I was pregnant 13 weeks ago, I had a mixture of feelings ranging between complete joy and utter terror. Because of my age and losing the last pregnancy I didn’t want to get attached to this potential baby too quickly. That was obviously not fun and the last few months have been my family and I living on pins and needles waiting for a slew of different test results to come in and spending most of our time in doctors offices. Thank goodness we’re in the clear AND we found out that we’ve been blessed with another girl!😆😂🥰 Anyway, wish me and my baby luck! I send you all a lot of love and I’ll keep you posted on my progression! Xoxo m❤️

A post shared by Milla Jovovich (@millajovovich) on

Мила и нејзиниот сопруг, 54-годишниот режисер Пол В. Андерсон, имаат две ќерки, 11-годишната Евер и 4-годишната Дашиел, а како што пишуваат американските медиуми и третото ќе биде девојче.