Пред половина час уште еден посилен земјотрес ја погоди Албанија.

Земјотресот бил со јачина од 4,3 степени по Рихтер на 25 километри од Тирана и на длабочина од 10 километри.

Потресот беше регистриран во 9 часот и 6 минути по локално време.

Во текот на цела ноќ во Албанија имаше регистрирано потреси.