Регулаторната комисија за енегетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Согласно последната одлука на РКЕ од минатата недела цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се зголемија за 0,50 денар/литар.

Цената на дизелот се намали за половина денар.