Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Според последната одлука на РКЕ цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемија за 2 денари.

Цените на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за 0,50 ден/лит.