По експлицитните фотографии на Северина Којиќ кои се појавија во јавноста, во медумите се појави вест дека судот донел одлука со која се вели дека Северина ќе може да го гледат синот само кога ќе и биде дозволено.

Милан Поповиќ кончено го доби тоа што го сака. Судот во Загреб го прекинал двојоното старателство и го прогласи Милан за старател на шестогодишниот син на пејачката Северина.

По новите правила Северина ќе може да го гледа синот само кога судот ќе и одбри, а детето ќе живее со таткото, пренесува Вести Онлајн.

Како што пренесуваат медумите, кружат шпекулации дека бившиот сопруг на Северина планира синот да го запише во интернационално училиште во Србија.

Од друга страна, Северина сношти на својот Инстаграм сподели фотографија на која е заедно со синот.