Помина една година од смртта на македонскиот пејач Влатко Илиевски. Во јули претходната година, Влатче беше пронајден мртов во неговиот автомобил.

Неговите членови на семејството, колеги, пријатели, роднини и фанови се уште не можат да поверуваат дека младиот пејач не е меѓу нас.

Марјана Станојковска која беше добра пријателка со Илиевски деновиве со емотивна порака се потсети на својот драг пријател.

Деновиве се наполни една година од неговата смрт, а екипата на естрадниот магазин „Бекстејџ“ го посети домот на Илиевски каде што се потсетува на Влатче.

Вака изгледа домот каде што живееше пејачот, а неговите фотографии доминираат во домот.

Неговите колеги од составот „Морал“ се потсетија на убавите моменти поминати со Илиевски.

„Што да ви кажам, не дека ми недостига. Јас не можам да поверивам дека се уште го нема.

Јас со денови го земав телефонот да му звонам. Не можам да поверувам дека поминало една година“ вели Славчо Стојановски за „Бекстејџ“.

И по една година од неговата смрт болката и неверувањето не престануваат, а остануваат убавите спомени и неговите безвременските хитови кои неговите фанови засекогаш ќе ги пеат.

Извор: Вистина.мк