Пожар беснее во Кисела Вода. Густ чад се издига од една од зградите близу Основното Училиште „Кирил Пејчиновиќ“.

Во моментов екипа на КУРИР е на терен, а според информации на навниот новинар пожарот кој беснее се гаси со неколку противпожарни возила.

Инаку претходно КУРИР објави вест дека пожарникар се здобил со повреди гаснејќи го пожарот и веднаш е пренесен во болница.

Фото: Курир.мк