Тања Раѓеновиќ летува со семејството во Будва, а на Српски Блиц му ја открива тајната за нејзиниот изглед, брак и мирен семеен живот.

Бидејќи најмногу ја гледаме нејзината прилагодена кошула и јакна затоа што го води Националниот дневник на Пинк, Тања Раѓеновиќ е воодушевена од сè што има во својата петта деценија од животот.

– Благодарам за комплиментот, во нашето семејство извонредно внимание се посветува и на телото и на умот. За мене е важно како изгледам и како се појавувам во јавност. Јас сум многу благодарен и за гените и за напорната работа што ја правам на 46-годишна возраст. Се грижам за здравјето и исхраната и се обидувам да ја разгледувам плажата во согласност со возраста и можноста. Мило ми е ако е забележано – вели Тања, која дури и не мирува на одмор.

Тања одмара во друштво на сопруги и ќерки кои се тинејџерки, но нема проблеми со нивните барања.

– Нашите ќерки се наш најголем успех, охрабрување и поддршка во секоја смисла. Јас сум среќна и задоволна мајка на Теодора и Ангела, тинејџерки кои се прекрасни деца, одлични студенти и скоро подеднакво посветени на нашиот нов бизнис и учествувам секогаш кога е потребно. Среќна сум што тие се пристојни, добро образовани и вредни. Тие ја обожаваат Будва и тука имаат одлична компанија. Се надевам дека ќе ги наполнат батериите за следната учебна година – вели Тања со насмевка, за која прашавме која е формулата за успешен брак со неговата сопруга Петар.

 

View this post on Instagram

 

🙏🏼❤️🙏🏼⭐️

A post shared by Tanja Radjenovic (@radjenovicka_royalgardens) on

– Почитувањето и љубовта се формули за живот, не само за брак. Да се биде јавна личност е прашање на избор и донекаде избрана професија, а ние сами создаваме семејство и односи и што се грижиме за негите и браниме како знаеме и знаеме. Рецепт за мојот среќен брак е мојот Петар кој има насмевка на лицето.

 

View this post on Instagram

 

#jednajelepa #evoviđećuštoću #freedom #royalgardensparadise #budva #welovebudva photo by @kovacevicivaa 👏🏼🤩⭐️

A post shared by Tanja Radjenovic (@radjenovicka_royalgardens) on