Саша Ковачевиќ неодамна се почестил со луксузен часовник, за што плати дури 50 000 евра.

Имено, станува збор за часовник направен од бело злато и платина, а пејачот го купил во Америка за време на турнејата на која беше пред неколку месеци, пишува „Ало.рс“.

– Саша е љубител на убави и скапи работи, иако тој не го потенцира тоа во јавноста и никогаш не се фали за материјалните работи. Со години, тој сонуваше за таков часовник, но шопингот не беше во прашање, иако секогаш заработуваше добро и имаше пари. Неговите приоритети беа песните, скапите видеа и инвестирањето во неговата кариера. Инвестираше пари и во неговото студио и во продукциската куќа, а потоа дојде ред да купи стан, а потоа да отвори ресторан во комплексот Нов Белград – рече изворот на споменатиот медиум.

View this post on Instagram

…..

A post shared by Sasa Kovacevic (@sashakovacevic) on

Тој исто така изјави дека пејачот сака и луксузни автомобили, па затоа купувањето на таков часовник пред автомобилот не било опција.

– Познато е дека Сале секогаш возел луксузни автомобили на премиум брендови, и само кога го исполнил својот детски сон, часовникот беше на ред – открива изворот.