На 18.01.2021 во 16:45 во СВР Скопје било пријавено дека во сопствениот дом бил пронајден починат П.С.(62) од Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција во Институтот за судска медицина.

Увид e извршен.