Марија Перковиќ важи за една од најубавите дами во српскиот фудбал, а под нејзино водство ФК Шумадија доминира во Српската лига.

На сексапилната претседателка на клубот, фудбалот и е во крвта, татко и бил фудбалер, голем фан е на Партизан, а беше во брак со поранешниот фудбалер на црно-белите, Драгољуб Јеремиќ.

А зошто навивачите ја обожаат можете да видите од самите нејзини фотографии на Инстаграм:

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Marija Prekovic (@marija_prekovic) on

View this post on Instagram

💙

A post shared by Marija Prekovic (@marija_prekovic) on

View this post on Instagram

💜

A post shared by Marija Prekovic (@marija_prekovic) on

View this post on Instagram

Vukasinov divan dan divannnn dan 🎉🎁🎂❤️🌸

A post shared by Marija Prekovic (@marija_prekovic) on

View this post on Instagram

☀️☀️☀️

A post shared by Marija Prekovic (@marija_prekovic) on

View this post on Instagram

🙃

A post shared by Marija Prekovic (@marija_prekovic) on

View this post on Instagram

Predivni @locococobo.swimwear !!!!😍😍😍

A post shared by Marija Prekovic (@marija_prekovic) on