Аргентинскиот тенисер, Гвидо Пеља е едно од најголемите изненадувања на овогодишниот Вимблдон.

Од трибините редовно го бодри неговата поубава половина, Стефани Демнер, моделка и Инстаграм блогерка, која има околу 760.000 илјади следбеници.

Таа редовно објавува провокативни фотографии, како и фотоградии каде искажува љубов спрема нејзиниот сакан. Така што, често од своите патувања искуството го споделува и со нејзините следбеници.

Погледнете некои од нејзините фотографии:

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Stephanie Demner (@stephaniedemner) on

View this post on Instagram

Quien adivina de donde es mi toalla?? 😜

A post shared by Stephanie Demner (@stephaniedemner) on

View this post on Instagram

Definitivamente mi foto preferida de este año ❤️

A post shared by Stephanie Demner (@stephaniedemner) on

View this post on Instagram

Las mejores vacaciones con vos ❤️ @guido_pella

A post shared by Stephanie Demner (@stephaniedemner) on