Популарната мексиканска актерка Селма Хаек (53) го восхити обожавателите на социјалните мрежи со фотографијата што ја објави на Инстаграм.

На фотката, сексапилната латино-ѕвезда позира во вода, без грам шминка на лицето, а како изгледа во шестата деценија во животот, проценете сами: