Соработникот на Ла Верита, Ларис Гајсер, вчера на Фејсбук објави дека денеска за Македонија во живо преку радио ќе соопштува нови детали.

Гајсер пишува дека во 11 часот на Радио Каподистрија ќе емитува факти директно во живо од студиото.

Објавувањто на новите „бомби“ за случајот „Рекет“ можете од 11 часот да ги слушнете во живо ТУКА